Ali Bayram (Ahşap Baba)

17274689_10155034464569351_1386794317_nEller ile yaratılan dünyada mutlu bir ölüm vardır.

 

Kayseri’de tarihi dokusu olan eski bir mahallede çocukluğumu keyif içinde geçirdim.
Kendi oyuncaklarımızı yaptığımız, kendi kendimize yettiğimiz ve doğayla bütünleştiğimiz güzel bir çocukluk anımsıyorum. Babamın torna ustası olması sebebiyle çoğu çocuktan daha şanslıydım çünkü onunla çoğu oyuncağımı birlikte yapma imkanına sahiptim.
Uçurtma uçurmak o günden bu güne bir tutkumdur. Uçurtma için gerekli kamışı sazlıktan, zamkı ağaçlardaki reçinelerden, uçurtma kaplama kağıdını sebze kasalarından ve ipi de annelerimizin dokuduğu el halılarından temin ederdik. Yokluk bizi yaratıcı ve üretken çocuklar yapmıştı. Çocukluk yıllarımdaki üretkenliğim bugün benim atölyemin temellerini oluşturmuştur.
Profesyonel olarak yaptığım dağcılık, kayak ve trekking gibi doğa sporları ise çocukluk yıllarımın doğa tutkusuna dönüşümüdür.
Çalışmalarıma Ulucanlar Sanat Sokağındaki atölyemde devam etmekteyim.
“Ahşap Baba” lakabı belki de her daim ustalığından ve insanlığından etkilendiğim rahmetli babama bir göndermedir. Hayatını çalışarak ve üreterek geçiren sanatkar babama ben de üreterek layık olmaya çalışıyorum.

“İnsan olarak geldiğim bu dünyadan insan olarak gidebilmenin gayreti içindeyim”.

Eğitim Durumu:  AÖF İşletme Fakültesi (1992), Adalet Ön Lisans (2014), Turizm ve Otel İşletmeciliği (2016), Tarım (2017-)

Hobiler: Kayak, Dağcılık, Yüzmek, Turizm, Doğal yaşam, Dendroloji (Ağaç bilimi)  kısaca insan ile yapılan doğadaki her türlü spor faaliyetleri